Wymiana oleju
wymiana oleju Tarchomin

Jakie oleje wybierać dla silnika w swoim samochodzie?

Każdy samochód, zupełnie jak człowiek, ma indywidualne potrzeby, które należy spełnić, aby funkcjonował jak najbardziej prawidłowo. Na półkach sklepów  możemy znaleźć całkiem pokaźną ilość różnych olejów do silników, nie zawsze jednak jesteśmy zorientowani, co powinniśmy wlać do swojego samochodu. Poniżej podajemy kilka wskazówek, aby warsztat samochodowy np. w Warszawie sprawnie i bez problemu wymienił nam olej.

Oleje syntetyczne

Tego typu oleje są najczęściej rozwijane ze względu na ich ogromną popularność i uniwersalność. Również to właśnie one są najlepiej dopasowane do zaleceń producentów, spełniają możliwie dużo wymagać twórców silników. Są również lepsze w zasadzie pod każdym względem od półsyntetyków oraz od olejów mineralnych, ponieważ są przystosowane do pracy w trudniejszych warunkach: w wyższych temperaturach oraz przy większych naciskach na smarowane przez olej części.  Stosowanie oleju syntetycznego jest również bezpieczniejsze dla silnika, gdyż nie powoduje powstawania w nim osadu.

Półsyntetyki

Kupowanie oleju półsyntetycznego często kusi ze względu na sporo niższą cenę zakupu takiego oleju, do tego na pewno mają więcej wspólnego z olejami syntetycznymi niż z mineralnymi. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy koniecznie szukać oszczędności w eksploatacji naszego samochodu. Jeśli jednak nasz silnik nie wygląda, jakby się zużywał, nie ma sensu zmieniać w nim oleju z syntetycznego na półsyntetyczny.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *