Wymiana oleju
napełnianie klimatyzacji samochodowej Warszawa

Wymiana oleju w układzie klimatyzacji

Napełnianie klimatyzacji samochodowej Warszawa

Obecnie w samochodach instalowane są wydajne układy klimatyzacji, ale do ich prawidłowego działania również wymagane są regularne przeglądy. Wbrew powszechnej opinii nie wystarczy sprawdzić stan czynnika chłodzącego i ewentualnie go uzupełnić. Układ klimatyzacji wymaga także między innymi, tak jak silnik samochodowy, wymiany oleju w kompresorze klimatyzacji. O potrzebie kontroli układu kierowcy przypominają sobie niestety za późno – kiedy klimatyzacja już nie chłodzi lub całkowicie przestaje działać. Są to objawy poważnej i kosztownej usterki. Zalecane są okresowe przeglądy przynajmniej raz w roku, a już z pewnością nie mniej niż raz na 2 lata. Warto także wymienić filtr kabinowy i odgrzybić układ klimatyzacji – w tym wypadku minimum raz w roku.

W skład profesjonalnego przeglądu układu klimatyzacji wchodzi sprawdzenie szczelności, osuszenie układu, wymiana oleju w kompresorze, napełnienie układu nowym czynnikiem oraz nowym olejem i w razie potrzeby barwnikiem UV. Po napełnieniu układu klimatyzacji sprawdzamy jego efektywność i szczelność.

Należy też zwrócić uwagę, żeby później nie być zaskoczonym ceną, jaki rodzaj czynnika chłodzącego został zastosowany w układzie klimatyzacji naszego auta. Aktualnie jest używany fabrycznie znacznie droższy niż popularny R134a czynnik R1234yf – nie wszystkie serwisy są w stanie sobie poradzić z przeglądem układu klimatyzacji z nowym czynnikiem. Dlatego zalecamy udać się do sprawdzonego punktu np. klimatyzacja samochodowa Warszawa – Białołęka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *