Wymiana oleju

Czy muszę kupować zalecany przez producenta olej?

W każdym w zasadzie przypadku samochodu w  książce serwisowej znajdziemy informację czy poradę, jaki olej powinniśmy wybrać dla naszego samochodu – a wraz z nim najczęściej również informację związaną z producentem danego preparatu. Niekoniecznie jednak powinniśmy sugerować się takimi informacji, gdyż najczęściej jest to zwykły chwyt marketingowy, mający przynieść korzyść współpracy między daną marką samochodu a marką oleju.

Jakie oleje wybierać?

Jeśli chcesz dobrze wybrać olej do swojego samochodu, musisz wybierać rozsądnie. Niekoniecznie najdroższy olej na polce czy najczęściej reklamowany, posiadające hiper-właściwości będzie tym najlepszym. Musi jedynie spełniać wymogi producenta, które najczęściej określone są w instrukcji pojazdu lub w książeczce serwisowej, która znajduje się w każdym samochodzie. W takim wypadku nawet wymiana oleju w Warszawie Białołęce nie będzie  horrendalnie droga.

Syntetyk czy półsyntetyk?

Wybór w zasadzie będzie należał do ciebie, jednak trzeba pamiętać, że zawsze najlepszą ochronę silnikowi zapewni olej syntetyczny, ponieważ to nad nim wciąż odnotowywane są prace udoskonalające poszczególne, kolejne formuły. Ma on najlepsze właściwości, może pracować również w naprawdę wysokich temperaturach i trudnych warunkach. Olej półsyntetyczny będzie posiadał część jego cech, będzie również sporo tańszy, ale ochrona silnika będzie zmniejszona. Po jakimś czasie użytkowania samochodu można zdecydować się na przejście z oleju syntetycznego na tańszy, półsyntetyczny.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *