Wymiana oleju
wymiana oleju Tarchomin

Jak przygotować auto do dalekiej podróży? – porady wakacyjne

Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu

Proponujemy Państwu krótki poradnik wakacyjny, który pozwoli Państwu przygotować auto na daleką wyprawę.

W pierwszej kolejności powinniśmy zająć się stanem technicznym naszego samochodu. Gwarancją bezpiecznej podróży jest wizyta w naprawa samochodów Skoda Warszawa Białołęka w celu dokonania przeglądu pojazdu. Istnieje możliwość wykonać taki przegląd samochodu bezpłatnie. Nie jest to powszechnie stosowana praktyka – usługę świadczy niewielka ilość serwisów.

Jeżeli chodzi o Warszawę, to polecamy w szczególności serwis – warsztat samochodowy Warszawa Białołęka, gdzie między innymi czeka na Ciebie wymiana oleju Warszawa Białołęka.

Darmowy przegląd polega na dogłębnym sprawdzeniu całego samochodu. Weryfikuje się między innymi stan zawieszenia, klocki i tarcze hamulcowe, stan płynów. Nasze auto jest sprawdzane pod kątem wycieków, weryfikuje się działanie świateł, wycieraczek, stan opon, itd. Jeżeli auto jest w 100% sprawne opuszczamy warsztat nie płacąc ani złotówki. Z kolei wszelkie wykryte usterki zostają nam przedstawione wraz z propozycją ich naprawy. Nie warto czekać z przeglądem technicznym samochodu, wykonajmy go wcześniej, żeby bezstresowo, bez opóźnień i przede wszystkim bezpiecznie, udać się na upragnione wakacje.

Pamiętajmy, że serwisując regularnie samochód ponosimy częściej, ale niewielkie koszty i jeździmy cały czas sprawnym, komfortowym i przede wszystkim bezpiecznym autem. Odkładając naprawę w nieskończoność, narażamy się na dużo większe koszty naprawy, gdyż bardzo często zużyty element/podzespół doprowadza do uszkodzenia sprawnego i potęguje koszt naprawy w serwisie. Ponadto ryzyko unieruchomienia auta w trasie jest bardzo duże i w konsekwencji zepsutego wyjazdu czy urlopu – kto chciałby skończyć wycieczkę na lawecie? Nie bez znaczenia jest też czysta arytmetyka – koszt holowania pojazdu w Polsce to kilkaset złotych, a za granicą to minimum kilkaset euro! Naprawa auta za granicą to kolejne kilkaset euro. Czy nie taniej jest zamiast za lawetę podczas podróży, przeznaczyć te pieniądze na niezbędne naprawy przed wyjazdem i pojechać ze spokojną głową i bezpiecznie? Odpowiedzcie sobie sami…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *