Wymiana oleju

Kupiliśmy samochód – i co dalej?

Kiedy w końcu nadchodzi ten upragniony moment, w którym zostajemy właścicielami świeżo zakupionego samochodu, w pierwszej kolejności jesteśmy zwykle pełni euforii oraz najlepszych myśli. Nawet jednak jeśli jest to samochód wprost z salonu konieczna jest odpowiednia pielęgnacja o niego na każdym etapie jego użytkowania, aby można było śmiało powiedzieć, że samochód jest niezawodny jak „ruski karabin”.

Pamiętaj o przeglądach

Nawet w przypadku nowego samochodu konieczne jest pamiętanie o wszystkich obowiązkowych przeglądach oraz wymianie elementów eksploatacyjnych, które się zużywają. W przypadku samochodów nowych otrzymujemy zwykle od sprzedawcy harmonogram przeglądów, w których dokładnie wypisany jest kilometraż lub ilość upływających lat, obligujących nas do wymiany poszczególnych elementów, takich jak pasek rozrządu (chyba, że samochód ma zamontowany łańcuch), klocki hamulcowe, filtry różnego rodzaju, ale przede wszystkim olej.

Jak często trzeba wymieniać olej?

Tak naprawdę szkół jest kilka i każdy wyznaje czasem inne zasady niż te, które są zapisane w harmonogramie przeglądów. Przyjęło się, że w samochodach osobowych olej powinien być wymieniany co 20 tysięcy kilometrów, w samochodach z silnikiem Diesla – co 30 tysięcy. Ceny wymiany oleju w Warszawie będą zależały przede wszystkim od miejsca, w jakim zdecydujemy się na jego wymianę. Cena będzie również zależała od faktu, czy olej kupimy we własnym zakresie, czy będziemy korzystać z tego oferowanego przez warsztat.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *