Wymiana oleju

Co trzeba zrobić po kupieniu używanego samochodu?

Nie każdego z nas stać na samochód pochodzący wprost z pachnącego nowością salonu samochodowego. Większość z nas wciąż jeszcze poluje na różnorodne okazje, jakie trafiają się na rynku – czy to pochodzące od prywatnych właścicieli czy też z komisu samochodowego. Bez względu na to, gdzie nabędziemy ów samochód i czy jego poprzednim właścicielem był nawet nasz sąsiad, którego znamy od lat, podstawowe zasady postępowania w przypadku świeżo zakupionego samochodu zawsze pozostają takie same.

Po pierwsze: dokładny przegląd

Najczęściej dopiero po zakupieniu samochodu jesteśmy w stanie odpowiednio przygotować się do listy rzeczy, jakie musimy naprawić w samochodzie. Mimo posiadanych książeczek serwisowych czy naklejek pod maską dobrze jest sprawdzić wszystkie możliwe płyny oraz klocki hamulcowe. Na liście rzeczy niezbędnych do wymiany znajduje się również najczęściej rozrząd, a także olej.  Przykładowo wymiana oleju silnikowego w Warszawie będzie nas kosztowała stosunkowo niewiele, jeśli sami zakupimy ów olej. Jeśli jednak nie mamy pewności, jaki będzie najlepszy, zostawmy to specjalistom.

Przegląd wykonany w warsztacie

Zanim zaczniecie na dobre jeździć waszym nowym nabytkiem, dobrze jest sprawdzić dokładnie jego stan techniczny, najlepiej w dobrym serwisie samochodowym, do którego zawsze jeździcie ze wszystkimi awariami. Tam dostaniecie po dokładnym przeglądzie listę rzeczy, które dla bezpieczeństwa powinny zostać naprawione przez pierwszymi nawet jazdami.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *